Futboll Sport

ZGJEDHJET NË FSHF/ “Associated Press”: U shtynë pas akuzave të Bashkisë së Tiranës për korrupsion dhe…

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, i cili kërkonte mandatin e tij të 6 në drejtimin e futbollit shqiptar, ka bërë sot prapakthehu dhe ka deklaruar se do të kërkojë në Asamblenë e 2 marsit që zgjedhjet të zhvillohen në një datë tjetër, pasi të sqarohet çështja e Shoqatave Rajonale. Lajmi është trumbetuar edhe në agjencitë ndërkombëtare, me “Associated Press” që ka raportuar fjalët e Dukës në postimin e tij rreth këtij vendimi.

“Një gjykatë shqiptarë të hënën pezulloi Dukën dhe dy zyrtarë të tjerë nga postet e tyre. Federata ka qenë në konflikt me Bashkinë e Tiranës, një prej aksionerëve të një prej anëtarëve kryesorë të FSHF-së, të cilën e akuzon për korrupsion dhe manipulimin e procesit të votimit”, shkruhet në artikullin e agjencisë së njohur ndërkombëtare të lajmeve.

Related posts

E BUJSHME/ Ajax kundër Juventus, dikur i mori Champions League (FOTO)

bora.autor

FINALJA E MADHE E WBO/ Ja si e godet me shpullë kundërshtari boksierin shqiptar (VIDEO)

Delo.autor

BËRI XHIRON E BOTËS/ Lukaku intervistohet nga FIGC për përplasjen me Ibrahimovicin

bora.autor

Leave a Comment