Futboll Shqipëri Sport

HISTORIKE/ Arbitrat shqiptarë caktohen të gjykojnë Gjermani-Letoni për U21

Arbitra shqiptarë për ndeshjen e U-21 mes Gjermanisë dhe Letonisë. Juxhin Xhaja do të ketë kënaqësinë të vendosë drejtësi në Ahen ku “Pancerat” do të presin skuadrën letoneze.

Ndihmësit e tij do të jenë Denis Rexha (FIFA) dhe Rexhinaldo Mersinaj, ndërsa arbitër i katërt do të jetë Ardian Beqiraj. Ndeshja do të luhet më datë 25 mars në orën 18:15. Stadiumi ku do të luhet ndeshja ka një kapacitet prej 32 mijë spektatorësh dhe i përket skuadrës së njohur gjermane, Alemania Ahen.

Gjermania ndodhet e para në grupin B së bashku me Izraelin me nga 15 pikë. Vendësit do të kërkojnë të shkëputen në krye dhe ndaj Letonisë që ndodhet e parafundit në grup, nuk pritet ta ketë të lehtë edhe pse miqtë kanë vetëm 3 pikë në 6 ndeshjet e luajtura.

Related posts

PO SHKËLQEN KËTË SEZON TEK MILAN/ Por rinovimi i kontratës duket ende larg për mesfushorin “Kuqezi”…

Delo.autor

“KISHA DYSHIM NËSE ISHTE RRUGA E DUHUR”/ Rrëfimi i gjyqtarit Jorgji, ja momenti më i vështirë në karrierë…

Delo.autor

BOTËRORI 2022/ Ylli Manaj përfiton një top brenda zonës dhe ndëshkon San Marinon (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment