Futboll Sport

LAJME TË KËQIJA PËR REALIN PARA SFIDËS ME BARCELONËN/ Ylli i skuadrës nuk ja del për “Klasiken”

Karim Benzema nuk do të jetë pjesë e sfidës së “Klasikes” midis Realit të Madridit dhe Barcelonës për shkak dëmtimi.

Dëmtimi që mori në sfidën me Majorkën ka bërë që francezi të mungojë në një nga sfidat më të rëndësishme të sezonit.

Gjithsesi, tekniku i “galaktikëve”, Karlo Ançeloti, është shprehur se mungesa e Benzemas nuk e shqetëson atë, pasi në përbërjen e ekipit ka lojtar që mund ta zëvendësojnë.

Related posts

E BUJSHME/ HUMBI DERBIN: Tirana vendos PËRFUNDIMISHT për Ze Marian, trajneri do të…

Isa.Autor

GRIEZMANN NË PSG? Diego Simeone shuan kureshtjen: I uroj suksese me… Barcelonën

Delo.autor

IKONA E FUTBOLLIT U OPERUA NË KOKË/ “Jashtëtokësori” ka një mesazh zemre për Maradonën (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment