Bundesliga Futboll Sport

MENDDON PËR TË ARDHMEN/ Dortmund mbush arkat, do të përfitojë shumën e “çmendur” nga sponsori i stadiumit

Borusia e Dortmundit ka rinovuar me sponsorin e saj “Signal Iduna” duke nënshkruar një kontratë për 9 vitet e ardhshme. Në arkat e Borusias do të shkojnë plot 100 milionë euro.

“Signal Iduna” është një nga sponsorët më të rëndësishëm në klubin verdhezi. Kujtojmë që ajo mori edhe emrin e stadiumit “Vestfahlen” në vitin 2005 që tani quhet “Signal Iduna Park”.

Borusia ka vite që bashkëpunon me këtë sponsor i cili erdhi në një kohë kur skuadra e Dortmundit kishte probleme financiare dhe ishte pranë falimentimit.

Që atëherë bashkëpunimi mes dy palëve nuk është ndërprerë, por, përkundrazi, është bërë më i fortë duke u dhënë mundësi verdhezinjve të kenë një kapital të lartë.

Related posts

KORONAVIRUSI/ I izoluar prej COVID-19, Dybala mburret me “pajën” e tij si futbollist (FOTO)

Delo.autor

DY NDESHJE DY HUMBJE/ Mesfushori i ARSENALIT: Jam i habitur përse po na kritikojnë…

Isa.Autor

Spanjollët bëjnë golat, Bayerni merr fitoren

Sadik.Autor

Leave a Comment