Futboll Sport

NË SPANJË JANË TË BINDUR/ Kampioni i Europës me Çelsin, një një hap larg firmës me Barcelonën

Mediat spanjolle pranë Barcelonës kanë bërë me dije se klubi katalanas është fare pranë zyrtarizimit të afrimit të parë të merkatos së verës.

Bëhet fjalë për mbrojtësin e Çelsit, Andreas Kristensen. Danezi flitet prej kohësh si një nga objektivat e drejtorit Alemani. Për më shumë që bëhet fjalë për një lojtar do të vijë me parametra zero.

Kontrata e tij me Çelsin përfundon në mbyllje të sezonit dhe danezi, sipas të gjitha gjasave, ka zgjedhur Barcelonën.

Gazeta “Sport” ka raportuar se Kristensen i ka konfirmuar Barcelonës dëshirën për t’iu bashkuar këtij klubi.

Një qëndrim i tillë i mbrojtësit të Çelsit ka shtuar zërat se firma e tij mund të vijë shumë shpejt, pa pritur qershorin.

Related posts

ÇËSHTJA PËR NDESHJEN BARCELONA-SEVILLA/ Lengle pranon prekjen me dorë: Isha me fat që nuk u dha penallti

Delo.autor

PLAS TEK SKËNDERBEU/ Skuadra bojkoton stërvitjen si një shenjë revolte për…

Delo.autor

Skandal në Itali/ Babai i futbollistit dhunon gjyqtaren 17-vjeçare, shkak bëhet një karton i verdhë

Q.Autor

Leave a Comment