Futboll La Liga Sport

NJË TALENT ABSOLUT TEK BARCELONA/ Ëndrra e Pedri-t është një… numër special

Pedri është ylli i ri i futbollit spanjoll. Një talent absolut, i cili po tregon të gjitha cilësitë e tij me fanellën e Barcelona-s dhe atë të kombëtares spanjolle.

Janë të shumtë ata që e shikojnë si pasardhësin e Andres Iniesta-s dhe një nga ëndrrat e tij, sipas Sport, është pikërisht ajo që të ripërshkojë gjurmët e Iluzionistit edhe për sa i takon numrit të fanellës.

Po, sepse mes ëndrrave të futbollistit të ri duket se është edhe ajo që të mbajë fanellën me numrin 8 me të cilën Don Andres ka bërë historinë e klubit katalanas. Për momentin, për shkak të disa rrethanave, Pedri nuk ka mundur akoma ta realizohë këtë objektiv.

Në sezonin e kaluar, shkëmbimi Arthur-Pjanic mes Juventus-it dhe Barçës, 8 i shkoi boshnjakut, i cili u shit më pas në fillimin e këtij sezoni. Kështu, spanjolli ka qenë i detyruar të mbajë 16, ndërsa 8, nga janari, i ka shkuar një tjetër legjenda blaugrana, Dani Alves-it.

Gjërat mund të ndryshojnë nga korrik me sezonin e ri, kur mesfushori do të mund ta marrë më në fund fanellën që ka dashur gjithmonë.

Related posts

NË PRAG TË SFIDËS CHAMPIONS/ Simeone “ndërton” formacionin për të mposhtur “Zonjën e Vjetër”, mungon…

Delo.autor

DERBI I “MADONINËS”/ Conte kërkon zëvendësuesin e “Demin” Lautaro, ja tri opsionet

Delo.autor

“Shkëlqeu” te Teuta/ Ekipi i madh europian në kërkim të talentin shkodran

Sadik.Autor

Leave a Comment