Futboll Sport

E BUJSHME/ Haland shumë pranë Premier Ligës, klubi anglez pranon pagën faraonike për sulmuesin

Sulmuesi i Borusia Dortmund, Erling Haland, duket se është më afër se kurrë transferimit te Mançester Siti, me këta të fundit që pranuan kushtet e kërkuara nga norvegjezi.

500 mijë paund në javë që do të shkojnë në llogaritë e sulmuesit, nëse Haland hedh firmën në kontratën e dhënë nga sheikët.

Gjithashtu Siti është gati të paguajë dhe 63 milionë paund për norvegjezin, duke mposhtur kështu konkurrencën e klubeve të tjera si: Real Madrid, Barcelona apo PSG.

Related posts

Formacionet zyrtare: Dortmund – Salzburg

Q.Autor

NË PRAG TË SFIDËS CHAMPIONS NDAJ BARCELONËS/ Solksjaer paralajmëron: Duhet të jemi më të…

Delo.autor

PAS 2 MUAJSH RONALDO RIKTHEHET NË ITALI/ Forca të shumta policie e shoqërojnë CR7 në karantinë (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment