Futboll Sport

E KRYER/ Sot firma në kontratë, sulmuesi i Interit arrin akordin me skuadrën e…

ebastiano Espozito është shumë pranë transferimit te Anderlehti.

Sipas asaj që raporton “TuttoMercatoWeb”, sulmuesi 19-vjeçar do të hedhë sot firmën në kontratë me klubin e tij të ri.

Tratativa thuhet të jetë formula e huazimit me të drejtë blerje prej 10 milionë eurosh dhe me një riblerje në të ardhmen nga zikaltërit me shifrën 11,5 milionë euro.

Në sezonin e fundit, Sebastiano Espozito ishte i huazuar nga Interi te Bazeli në Zvicër teksa në kampionat është aktivizuar në total në 23 ndeshje duke shënuar 6 gola dhe duke dhuruar gjithashtu edhe 5 asiste për shokët e skuadrës.

Related posts

ZËVENDËSUESI I MURINJOS/ Zidan përgatitet për stolin e Man United, bën gati listën e transferimeve

Isa.Autor

SKËNDERBEU NIS PËRGATITJET/ Korçarët nën drejtimin e Memellit, ja afrimet e reja që iu bashkuan ekipit…

Delo.autor

FORMACIONET ZYRTARE/ Southampton e kërkon fitoren e parë në shtëpi ndaj Man Unitedit (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment