Futboll Sport

E KRYER/ Transferim surprizë i Bejlit, lojtari që e mbylli me Realin do të jetë shok skuadre me…

Garet Bejl ka surprizuar me destinacionin e tij të ardhshëm në karrierën e tij.

Sipas asaj që raporton faqja zyrtare e “MLS”-së amerikane, ylli uellsian është shumë pranë transferimit te skuadra e Los Angeles Galaksi.

32-vjeçari del si lojtar i lirë më 30 qershor duke qenë se i skadon kontrata aktuale me Realin e Madridit.

Bejl te Los Angeles Galaksi do të bëhet shok skuadre me ish-kapitenin e Juventusit, Xhorxho Kielinin, i cili la “Zonjën e Vjetër” për të nisur një aventurë të re në karrierën e tij pikërisht përtej oqeanit.

Në sezonin që përfundoi me fanellën “Los Blancos”, Bejl u aktivizua gjithsej në La Liga në 5 ndeshje duke shënuar 1 gol dhe duke mos dhuruar dot asnjë asist për shokët e skuadrës.

Related posts

NGA MILIARDERJA PARIS HILTON TEK KIM KARDASHIAN/ Ja disa nga ish-të dashurat më seksi dhe më “hot” të Ronaldos (FOTO)

Delo.autor

Para ndeshjes finale madrilienët marrin lajmin shokues për sulmuesin…

Sadik.Autor

HISTORIA E ÇUDITSHME/ Vidal, madrileni që urren Real Madrid dhe kërkon hakmarrje

Delo.autor

Leave a Comment