Futboll Sport

E BUJSHME NGA ITALIA/ Igli Tare pranë “divorcit” me Lacion, gati të jetë pjesë e FSHF-së. Zbulohen skenaret e mundshëm

Një lajm i bujshëm vjen nga Italia, Igli Tare është pranë “divorcit” nga Lacio dhe po mendon seriozisht që të marrë një pozicion në Federatën Shqiptare të Futbollit.

Sipas asaj që raporton e përditshmja sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, thuhet se ka dy skenare për ish-sulmuesin e Kombëtares.

E para të vijë në Shqipëri për të marrë një rol të rëndësishëm në FSHF dhe e dyta të shkojë në Bundesligën gjermane aty ku ka luajtur si futbollist.

 

 

Pas tij si drejtor sportiv janë duke e ndjekur, Frankfurt, Bajer Leverkuzen dhe Lajpcig.

E gjithë kjo situatë vjen pas kaosit të krijuar te Lacio mes presidentit Lotito, trajnerit Mauricio Sarri dhe vetë Igli Tares për merkaton e skuadrës.

TA

Related posts

‘Barcelona më është kthyer në ferr’/ Valverde flet për deklaratën e bujshme të Gomes

Q.Autor

Hamilton: Më ndihmoi fati, Mercedes është ende larg formës optimale

Sadik.Autor

ZYRTARE/ Tirana gjen mbrojtës të majtë në Lezhë, firmos kontratën 3-vjeçare me Përgjonin

Delo.autor

Leave a Comment