Sport Të tjera

MEDALJE ARI DHE REKORD KOMBËTAR/ Luiza Gega krenaria e Shqipërisë në Lojërat Mesdhetare

Ashtu sikurse pritej, gara e 3000 metrave me pengesa në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022” nuk dhuroi asnjë surprizë. Luiza Gega i dhuroi medaljen e artë Shqipërisë në një garë të dominuar totalisht.

Gega realizoi një tjetër paraqitje fenomenale teksa vendosi edhe rekord të ri kombëtar me kohën 9:14.29, duke përmirësuar kështu rezultatin e një muaji më parë 9:15.48 që kishte arritur në Hengelo të Holandës.

Kjo është medalje e dytë e artë radhazi e Luiza Gegës në Lojërat Mesdhetare, asaj të “Tarragona 2018”, me atleten kuqezi që po kalon një formë të jashtëzakonshme.

foto galeri foto galeri foto galeri 123PreviousNext
Gjithashtu sot ka shkëlqyer edhe atleti Franko Burraj, i cili u kualifikua në finalen e 400 metrave. Burraj gjithashtu vendosi rekord kombëtar në këtë disiplinë me kohën 46:26.

Related posts

“MARADONA NUK PËRDORTE PREZERVATIVË”/ Këngëtarja italiane: Një mbrëmje Diego erdhi për darkë në shtëpinë time dhe…

Delo.autor

MILAN-JUVENTUS/ Pas një aksioni fantastik, Leao mposht Kampionët e Italisë (VIDEO)

Delo.autor

NGA CRUYFF TEK ZIDANE/ Ja legjendat në fushë dhe stol për të njëjtin ekip

Delo.autor

Leave a Comment