Futboll Sport

ZYRTARE/ Një epokë e re për klubin historik italian, sheiku i Mancester City bëhet pronar i ri

Tashmë është zyrtare, klubi i Palermos tani kalon në duart e sheikut Mansur që ka në pronësi dhe Mançester Sitin në Premier Ligën angleze.

PALERMO MANSUR

Ky lajm është zyrtarizuar nga vetë klubi sicilian teksa njoftojnë se grupi anglo-arab “City Football Club” me në krye sheikun Mansur kanë arritur të blejnë mazhorancën e aksioneve të skuadrës së njohur që prej disa vitesh falimentoi dhe ndodhej në kolaps financiar.

Në sezonin e ri futbollistik 2022/2023, Palermo do të marrë pjesë në Serinë B dhe mesa duket grupi i pronarëve arab kanë synime të qarta që të sigurojnë ngjitjen menjëherë në elitën e futbollit italian dhe për të qenë konkurrues.

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja Bayern Munich-Hertha Berlin. Rezultati 1-1

Delo.autor

SUPER SFIDA NDAJ BOKSIERIT LUIS ORTIZ/ Kampioni i botës Wilder shpalos objektivin: Do të thyej rekordin e Mayweather…

Delo.autor

HUMBJA E TURPSHME/ Pochettino merr LAJMIN E MIRË para fillimit të Premier League

Isa.Autor

Leave a Comment