Futboll Sport

NJË AVENTURË E RE PËR LUIS HAMILTON/ Piloti britanik bëhet aksioner i skuadrës së njohur në NFL

Botërori i Formulës 1 mbylli pjesën e parë të sezonit, teksa pilotët tashmë po shijojnë disa ditë pushime, por me sa duket jo të gjithë protagonistët e F1 po mendojnë për pushimet.

hemilton

Luis Hamilton është zyrtarisht pjesë e presidencës së skuadrës së futbollit amerikan të Denver Broncos.

Lajmin e ka dhënë vetë shtatë herë kampioni i botës me anë të një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan: “I lumtur që i bashkohem këtij grupi pronarësh dhe të jem pjesë e historisë së Denver Broncos. Bëhet fjalë për një mundësi unike në jetë, për të pasur impakt në sport dhe të punosh me një ekip që ka famë botërore”, tha britaniku, i cili ka blerë një pjesë të aksioneve të skuadrës së njohur në NFL.

Related posts

KOVAC OPTIMIST: Nuk e mendoj humbjen ndaj Dortmundit, kthehemi në rrugën e suksesit

Isa.Autor

U DËMTUA RËNDË NDAJ KASTRIOTIT/ Reagon lojtari i Erzenit: Mirënjohës stafit mjekësor

Delo.autor

Tifozët e Partizanit i kthejnë një përgjigje të ashpër Tefik Osmanit (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment