Shqipëri Sport

U SHPALL KAMPIONE EUROPE/ Nis ceremonia për nderimin e Luiza Gegës në Tiranë! Atletja e “artë” vishet me flamurin kuq e zi

Luiza Gega është pritur me ceremoni në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” pak ditë pasi u shpall kampione e Europës në 3000 metra me pengesa.

 

Teksa ka marshuar me një automjet në bulevard, kampionja e Europës ka përshëndetur mbështetësit ndërsa ka mbajtur në krah flamurin kuq e zi.

Gjatë ceremonisë ajo shoqërohej nga trajneri i saj dhe ministrja e Arsimit, Evis Kushi.

VIDEO

Related posts

Shpërblime e dieta për sportistët dhe trajnerët, qeveria “hap thesin”, ja sa do përfitojnë (Kategoritë)

Isa.Autor

POLEMIKAT PËR TRANSFERIMIN E BALE TEK BAYERN/ Agjenti i uellsianit zbulon: Më të lehtë e kam që të…

Delo.autor

EUROPA LEAGUE/ Molde-Laçi: Ja formacionet zyrtare, kurbinasit me 5 mbrojtës (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment