Futboll Sport

ZYRTARE/ Isko “lë me gisht në gojë” klubet e Serisë A, njofton firmën me rivalët e Realit në La Liga

Sevija ka njoftuar arritjen e akordit me ish-mesfushorin e Realit, Francisko Alarkon Suarez i njohur si Isko.

Spanjolli u largua nga “Los Blancos” si lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me klubin dhe bëhet kështu gati të startojë një aventurë të re në La Liga duke refuzuar kështu ofertat nga klubet e Serisë A si Roma dhe Milani që kishin shfaqur interes për 30-vjeçarin.

Ka qenë vetë Sevija që e ka bërë publik akordin mes palëve me anë të një postimi në “Twitter”.

 

Related posts

“KY ISHTE NJË GËZIM, POR…”/ Shiti dy talentet Kulusevski dhe Diallo pa i provuar, Atalanta shpjegon arsyet

Delo.autor

“ÇFARË PREDHE”/ Mesfushori SHQIPTAR mahnit në Zvicër, shënon SUPERGOL “Alla-Zidane” (VIDEO)

Isa.Autor

OPINION NGA RIVALDO/ Barcelona nuk e përmbys dot PSG-në, le të marrë Ramos…

Delo.autor

Leave a Comment