Futboll Sport

E KRYER/ La pas Levandovskin e Haland, Çelsi transferon lojtarin më të mirë të Bundesligës për sezonin e shkuar

Çelsi ka gjetur akordin për të transferuar në Londër, sulmuesin e RB Lajpcig, Kristofer Nkunku.

nkunku 1

Francezi ka kaluar vizitat mjekësore me “Blutë” përpara disa ditëve dhe së fundmi klubet kanë rënë dakord për këtë transferim.

Ai do të bëhet pjesë e Çelsit në sezonin e ardhshëm, për një vlerë prej 60 milionë eurosh.

 

 

Nkunku u shpall lojtari më i mirë i Bundesligës sezonin e shkuar, duke lënë pas Levandvskin dhe Haland.

Related posts

REAL MADRID-GRANADA/ Zidane i beson treshes së sulmit Rodrygo, Benzema dhe Lucas (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

SHERRI ME TRAJNERIN GASPIRINI/ Skuadra e Serie A i bën dalje kapitenit Gomez. Ja vendimi drastik…

Delo.autor

Atalanta e Berishës shënon fitore të thellë ndaj Veronës

Q.Autor

Leave a Comment