Breaking News Futboll Sport

BOTËRORI/ Gjermanisë i “buzëqesh” fati, barazim i ëmbël ndaj Spanjës

Gjermania mbetet në lojë për kualifikimit në fazën tjetër të Botërorit të Katarit, pas barazimit 1-1 që mori sot në ndeshjen e dytë të grupeve ndaj Spanjës, sfidë e luajtur në Al Bayt Stadium (Al Khor).

Spanjollët i dhanë të parët spanjollët me Dani Olmon, por ky i fundit nuk arriti dot të gjejë rrugën e rrjetës.

Të besuarit e Flick “tundën rrjetën” në fundin e pjesës së parë me Rudiger, por pas një rishikimi me VAR, goli u anulua për pozicion jashtë loje.

I futur në lojë në pjesën e dytë, Alvaro Morata dërgon në festë “Furinë e Kuqe”, pas një asisti të Albas (62’).

Në minutën e 73-të, Musiala pati shansin e artë për të vendosur ekuilibrat, por u tregua jo i saktë para porte. Gjermania rriti ndjeshëm presionin, rastet nuk munguan, fati nuk ishte me ta dhe këmbët duket sikur s’po iu përgjigjeshin më lojtarëve.Gjithsesi, pas shumë përpjekjesh do vinte barazimi i Fullkrug.

Me këtë rezultat, Panzerat kanë një pikë dhe mbajnë vendin e fundit. Ndeshja tjetër për ta është ndaj Kosta Rikës, me fitoren që është detyrim. Sfida tjetër e grupit E (ndeshja e 3-të e grupeve) do jetë ajo mes Japonisë (3 pikë) dhe Spanjës (4 pikë).

Related posts

“KLUBI DUHET TA LËRË NEYMAR TË LARGOHET”/ Flet Marco Verratti: Nuk mund të mbash në ekip një…

Delo.autor

CR7 AKUZOHET PËR RACIZËM/ Veprimi i Ronaldos ndaj shokut të skuadrës po bëjnë xhiron e rrjetit (VIDEO)

Delo.autor

REKORDMEN I GARËS SË 800 METRAVE/ Aksident i rëndë automobilistik, shpëton për mrekulli atletiku… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment