Futboll Sport

BOTËRORI/ Zhgënjen Kroacia, Modric me shokë mbeten “thatë”. Maroku i merr pikë

Nuk janë favoritë, por Kroacia mbetet një ekip i bukur për të parë, një skuadër e mbushur me yjet të futbollit evropian, por në start nuk shkëlqejnë. Modric me shokë mbeten “thatë” në premierën e tyre në Katar, Maroku arrin t’i marrë një pikë, pas një ndeshje pa shumë raste të pastra për gol.

Ekipi i Dalic vuajti jo pak pasin final, nuk ishin shumë të qartë në fazën sulmuese, pavarësisht se kishin kontrollin e lojës, 64% mbajta e topit. Kapiteni Modric u përpoq t’i jepte zgjidhje këtij takimi, madje në fraksionin e parë flirtoi me golin ku një predhë e tij nga shumë përfundoi mbi traversë.

Maroku nuk vodhi asgjë, bënë lojën e tyre, të kujdesshëm në fazën mbrojtës ndërsa u përpoqën të kapin “mat” ballkanasit me disa dalje të shpejta përpara.

Dalic u përpoq të ndryshonte rrjedhën e këtij takimi me disa zëvendësime gjatë pjesës së dytë, por pa gjetur dot “formulën” fituese, e kishin shumë të vështirë të çanin një ekip të mirë vendosur pas dhe që luajti fort për çdo top.

Related posts

DIKUR E KËRKONTE GJITHË EUROPA/ Del nga burgu pas 7 vitesh dhe rinis nga kategoria e katërt

Delo.autor

Hazard s’mjafton/ Liverpool shpëton në fund falë GOLIT UNIKAL të…(VIDEO)

Isa.Autor

PREJ 8 MUAJSH PUSHIM PAS SHKARKIMIT/ Mourinho zbulon: Ndryshimi nuk është gjithmonë për mirë, por…

Delo.autor

Leave a Comment