Breaking News Futboll Sport

TRONDITET BRAZILI/ Eleminohet nga BOTERORI, Kroacisë i “buzëqesh” fati me penalltitë

Kroacia është gjysmëfinalistja e parë e Kupës së Botës, duke eleminuar në ccerefinale përfaqësuesen e Brazilit.

Një sfidë që u vendos tek pika e bardhë e 11- metërshave, pasi 90- minutat e lojës së rregullt u mbyllën me rezultatin e bardhë 0-0.

Edhe koha shtesë nuk pati fitues ku pavarsisht se Brazili kaloi në epërsi me Nejmarin në minutën e 105-të, Kroacia arriti që të reagojë mjaft mirë duke barazuar shifrat me Petkovicc në minutën e 11-të.

Tek 11 metërshat Kroacia u tregua më i saktë duke shënuar katër, ndërsa Brazili vetëm dy.