Futboll Sport

ZYRTARE/ Eliminimi nga Botërori i Katarit, Nojer vendos përfundimisht për të ardhmen e tij te Gjermania

Surpriza e pakëndshme nga Japonia ka pllakosur heshtjen në kampin e lojtarëve gjermanë, pjesëmarrës në Botërorin e Katarit. Gjithsesi Manuel Nojer i ka dhënë përgjigje mikrofonave të “Sport 1” mbi vazhdimin e rrugëtimit te përfaqësuesja:

“Nuk e mendoj të largohem. Nëse Gjermania do të më ftojë sërish, do të jem i gatshëm. Dëshira dhe obligimi im dihet”, pohonte gardiani 36-vjeçar.

Manuel shfrytëzoi momentin të tregonte disa nga përjetimet e eliminimit: “Natyrisht që jemi të fustruar dhe është kjo pika ku ne duhet t’ia nisim punës nga e para.

 

 

Reflektimi nga i gjithë ky rrugëtim i zbehtë nga ana jonë”, përfundoi me nota trishtuese kapiteni gjerman.

Vlen të theksohet se Nojer me prezencën ndaj Kosta Rikës arriti kuotën e 19 prezencave ne Botërorë, si askush tjetër.

Related posts

RUSI 2018/ 11 goditje 10 gola, këto ishin duart më të pasigurta të Botërorit

Sadik.Autor

SHKËLQEN TALENTI SHQIPTAR NË PREMIER/ Sulmuesi Broja nuk ka ndërmend të ndalet, shënon edhe ndaj Tottenham

Delo.autor

“PARASHIKIMET E NDESHJEVE”/ Eksperti italian jep skedinën për sot: Ja si t’i luani këto 3 sfida

Isa.Autor

Leave a Comment