Futboll Sport

BENZEMA BARAZON LEGJENDËN RAUL/ Përpara francezit ndodhet vetëm…

“San Mames” apo “La Catedral”, quajeni si të doni stadiumin e Bilbaos. Për Karim Benzemanë nuk bën asnjë ndryshim. Ky stadium dhe Bilbao janë një rival që i shkojnë për shtat francezit.

Bilbao është viktima e preferuar e tij, teksa i ka shënuar 17 gola në 26 ndeshje. Por goli i shënuar ndaj baskëve ka pasur dhe të tjera vlera për sulmuesin francez.

Me golin e realizuar të dielën në mbrëmje ndaj Bilbaos, Benzema ka arritur shifrën e 228 golave në La Liga me fanellën e Realit të Madridit.

Në këtë mënyrë, ai ka barazuar Raul Gonzalesin po me të njëjtin numër golash në vendin e dytë në listën e golashënuesve të Madridit në La Liga.

Para tij qëndron vetëm miku i vet, Kristiano Ronaldo, i cili ka shënuar plot 312 gola në La Liga me “Los Blancos

Related posts

NËSE NUK FITON NDAJ SKOCISË/ FSHF do të marrë këtë vendim drastik për Panuccin

Isa.Autor

ELEMINIMI DRAMATIK NË CHAMPIONS/ Spalleti paralajmëron INTERIN: Duan të na…

Isa.Autor

ZHGËNJIM I PABESUESHËM/ Messi bie në Katar, Arabia Saudite dhuron befasinë e madhe

bora.autor

Leave a Comment