Shqipëri Sport

SHQIPËRIA KA NJË KAMPIONE BOTE NË SKI/ Laura Kolturi bën historinë me flamurin kuqezi

Skiatorja italiane Laura Kolturi që përfaqëson Shqipërinë u shpall kampione bote për të reja në sportin e skive. Ajo zuri vendin e parë në kompeticionin që u zhvillua në Sant’Anton të Austrisë.

Në vendin e dytë u rendit zviceriania Grabs, në të tretin gjermania Ema Aicher, në të katërtin Jancovar dhe në vendin e pestë italiania Kapelini.Pa dyshim, ky është një sukses i madh për Laurën por edhe për sportin shqiptar pasi ka një kampione të Botës, në një sport relativisht pak të praktikuar në vendin tonë.

Related posts

A LODHESH NDONJËHERË TI? Buffon thyen rekordin historik të Maldinit, Dybala nuk e lë rëhat

Delo.autor

Tifozët e Napolit, gati të ‘pushtojnë’ Firencen

Sadik.Autor

STATISTIKAT E DERBIT TË “MADONINËS/ Conter ndjek rekordin, Pioli të nisë një cikël

Delo.autor

Leave a Comment