Shqipëri Sport

SHQIPËRIA KA NJË KAMPIONE BOTE NË SKI/ Laura Kolturi bën historinë me flamurin kuqezi

Skiatorja italiane Laura Kolturi që përfaqëson Shqipërinë u shpall kampione bote për të reja në sportin e skive. Ajo zuri vendin e parë në kompeticionin që u zhvillua në Sant’Anton të Austrisë.

Në vendin e dytë u rendit zviceriania Grabs, në të tretin gjermania Ema Aicher, në të katërtin Jancovar dhe në vendin e pestë italiania Kapelini.Pa dyshim, ky është një sukses i madh për Laurën por edhe për sportin shqiptar pasi ka një kampione të Botës, në një sport relativisht pak të praktikuar në vendin tonë.

Related posts

FLET “TOPI I ARTË” I TË KUQVE/ Pogba do të ishte më i miri në botë nën menaxhimin e Fergusonit

Isa.Autor

NGA MESSI TEK DONNARUMMA/ Ja lista e lojtarëve që do të ndezë merkaton e verës…

Delo.autor

E KRYER/ Manaj te Barcelona, zbulohen detajet e kontratës

F.autor

Leave a Comment