Futboll Sport

KUPA E SHQIPËRISË/ Tirana, Partizani dhe Laçi me një këmbë në fazën tjetër, ja të gjitha sfidat e sotme

Sot do të luhen ndeshjet e kthimit të fazës së 1/8 të Kupës së Shqipërisë.

Tirana, Partizani dhe Laçi janë pothuajse të kualifikuara për fazën tjetër, pasi ndeshjen e parë, Tirana ka mposhtur Lushnjën me rezultatin 3-0, Partizani ka mposhtur Korabin me rezultatin 3-1 dhe Laçi ka fituar ndaj Tomorit me rezultatin 3-1.

Ndeshje e hapur mes Egnatias dhe Skënderbeut, pasi sfida e parë ka përfunduar me rezultatin 1-0 për rrogozhinasit. Gjithashtu edhe Kukësi-Apolonia është një sfidë e hapur, pasi në Fier ndeshja përfundoi në barazimin 0-0.

Ja të gjitha sfidat e ditës së sotme në Kupën e Shqipërisë:

Related posts

Mazzoleni kaos total/ Inter-Fiorentina u shkatërrua prej tij

Isa.Autor

E RËNDË/ Dhunohet vajza e trajnerit të njohur italian (ARSYEJA)

bora.autor

LEGJENDA E JUVES/ Buffon: Kombëtarja e Italisë ka vetëm një talent

Isa.Autor

Leave a Comment