Futboll Sport

ANÇELOTI DREJT BRAZILIT? Ja kur do të vendoset e ardhmja e trajnerit italian

Muaji i ardhshëm pritet të jetë kyç për të zbuluar nëse Ançeloti do të jetë trajneri i ri i Brazilit.

Më 9 prill luhet “Finalissima” në Londër, duel mes ekipeve të femrave të Anglisë, kampione e Europës dhe Brazilit, kampionit të Amerikës së Jugut.

Ednaldo Rodrigez, presidenti i federatës braziliane, do të marrë pjesë në atë takim dhe sipas “Globoesporte” ai do të përfitojë nga ai udhëtim për të tentuar të mbyllë marrëveshjen për trajnerin e ri të “seleçaos”, me Ançelotin, që është i pari në listën e “CBF”-së.

Related posts

VENEZIA-JUVENTUS/ Pas një krosimi në zonë, Morata ndëshkon për “Bardhezinjtë”. Ndërhyn VAR dhe… (VIDEO)

Delo.autor

U LARGUA NGA MILAN/ Donnarumma fiton garën me Shez dhe portierin e Inter-it për…

Delo.autor

MILAN-BOLOGNA/ “Kuqezinjtë” nuk përmbahen, Saelemaekers zhbllokon ndeshjen (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment