Futboll Sport

REAL MADRID PËRFITON NGA SITUATA EKONOMIKE E CHELSEA/ Reece James në “radarët” e “Los Blancos”

Chelsea nuk ndodhet në një situatë të mirë financiare pasi është e detyruar të kryejë disa shpenzime në merkaton e verës.

Sigurisht, për të plotësuar sa me shpejt shumën e 130 milionë eurove që nevojiten, “blutë” e Londrës do të duhen të shesin dhe lojtarë të rëndësishëm.

Real Madrid tashmë synon mbrojtësin e krahut të djathtë të Chelsea, Reece James.

23-vjeçari edhe pse kaloi një periudhë të konsiderueshme jashtë fushave, pëlqehet shumë nga klubi spanjoll.

Sipas faqes së specializuar për të dhëna lojtarësh dhe klubesh, “transfermarkt”, mbrojtësi anglez ka një vlerë prej 70 milionë eurosh në treg.

Related posts

FITORJA KUNDËR LIHTENSHTEJNIT/ Mancini: Mision i përmbushur, por Balotelli…

bora.autor

ZBULOHEN PRAPASKENAT/ Çavi u takua fshehurazi me Haland që ta binde për firmën me Barcelonën

bora.autor

REKORD NË TURQI/ Trajneri largohet pas 5 ditësh nga klubi i Erzurumspor, ja arsyeja…

Delo.autor

Leave a Comment