Futboll Sport

RIKTHEHET GJIMSHITI/ Mbrojtësi lë pas dëmtimin që e la jashtë Kombëtares, gati për Atalantën

Berat Gjimshiti mungoi në ndeshjen kundër Polonisë për shkak të një dëmtimi që pësoi pak ditë përpara grumbullimit, ndërsa tashmë mbrojtësi është rikuperuar plotësisht dhe do të jetë i gatshëm për Atalantën që këtë fundjavë kundër Kremonezes në transfertë.

Mbrojtësi i Kombëtares mbeti jashtë si pasojë e një tërheqjeje të lehtë në kofshë, ndërsa tashmë ai do të jetë nën urdhrat e Gasperinit. Këtë sezon Gjimshiti ka luajtur 16 ndeshje, 14 në Serinë A dhe 2 në Kupë, kjo për shkak se ai pësoi një dëmtim në fillim të kampionatit.

Related posts

Garë edhe jashtë fushe, partneret e futbollistëve “rivale” në tribuna (FOTO)

Sadik.Autor

STATISTIKAT/ Sonte pritet dueli Shqipëri-Poloni në “Air Albania”, ja bilanci mes dy kombëtareve…

Delo.autor

“Dinaku” Aguero/ Shikoni se si e mashtron shokun e tij, i cili bie frikshëm (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment