Futboll Sport

“PO, MË KANË KËRKUAR”/ Carlo Ancelotti e pranon publikisht ofertën e Brazilit, por Reali mbetet prioritet

“Po, është e vërtetë që në Brazil më duan, më kanë kërkuar që të bëhem trajner i ekipit përfaqësues. Më bëhet shumë qejfi, kjo është normale, por unë kam një kontratë me Real Madrid dhe dua ta respektojë”.

Me këto fjalë, për herë të parë, Carlo Ancelotti pranon zyrtarisht ofertën e bërë nga 5 herë kampionët e botës për të marrë drejtimin e “seleçaos”:

“Kam një kontratë me Realin dhe më pëlqen shumë ky klub, më pëlqen të qëndrojë këtu. Mungojnë edhe dy muaj deri në përfundim të sezonit, janë disa objektiva që mund të arrihen, më pas të ardhmes nuk i dihet, mund të ndodh çdo gjë”, u shpreh ndër të tjera Carlo Ancelotti.

Related posts

“MË DONTE MANCHESTER UNITED”/ Rrëfimi i Rei Manaj: Kam gabuar gjithçka në karrierë, zihesha me…

Delo.autor

PAS FITORES NDAJ FIORENTINA-S/ Pioli: Zhgënjimi pas eliminimit në Europa League ishte i fortë. Kemi mundur shumë rekorde, por…

Delo.autor

KUPA E BOTËS/ Gjermania shënon golin e parë ndaj Suedisë

Sadik.Autor

Leave a Comment