Futboll Sport

ARSENAL “PRESION” MANC.CITY/ Chelsea zhgënjim total, Pochettino “qan” Brojën me shokë

Të ruash ritmin e Man.City, kryesuesve të Premier League, nuk është aspak e lehtë. Arsenal mbetet në ndjekje të “qytetarëve”, por vuajnë jo pak në transfertë përballë Everton. Në “Godison Park”, ekipi i Artetas arriti të dale me tre pikë pas suksesit minimal 0-1. “Topçinjtë” ishin superior në çdo aspak, iu anulua edhe një gol për pozicion jashtë loje, ndërsa goditja fituese erdhi në minutën e 69-të, ku Trossared me një prekje magjike shënoi golin tri pikësh që pozicion Arsenal në vendin e 4 në kuotën e 13 pikë, po aq sa Liverpool e Tottenham dhe minus 2 pikë nga Man.City.

Vijon të zhgënjejë në mënyrë të pabesueshme Chelsea. Blutë u ndalën sërish, këtë herë në një barazim pa gola në transfertë përballë Bournemouth. Ekipi i Pochettino-s dukej pa busull, shumë konfuz, ku e kishin të vështirë të gjenin rrugën e rrjetës, edhe kur e bënë diçka të tillë u ndalën nga VAR, duke dale me një pikë nga kjo transferë, një rezultat që ndez edhe një herë alarmin në Londër pasi Chelsea e sheh veten në vendin e 14-të në kuotën e 5 pikëve pas 5 ndeshjeve.

Related posts

PAMJET/ “Klasikja” e futbollit portugez degjeneron në dhunë! Lojtarët, stafet dhe stjuardët përleshen

Delo.autor

E PABESUESHME NË SUPERIORE/ Lorenc Vila rihap sfidën ndaj “Ballshiotëve” me një super gol (VIDEO)

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Partizani-Flamurtari, nis pjesa e dytë. Rezultati 1-0

Delo.autor

Leave a Comment