Futboll Sport

POGBA ME DOPING? Qëndrimi i Juventusit: Ja si do veprojmë

Një lajm i bujshëm qarkulloi ditën e sotme në mediat italiane, ku bëhej me dije se Paul Pogba ka rezultuar pozitiv në një test dopingu. Analizat e kryera zbuluan gjurmë të testosteronit në gjak dhe tashmë mesfushori i Juventusit rrezikon pezullim të gjatë. Ka qenë vetë klubi i bardhezinjve, që ka reaguar në rrjetet sociale, me një qëndrim zyrtar.

“Juventus njofton se sot lojtari Paul Labile Pogba ka marrë urdhrin e pezullimit paraprak nga Tribunali Kombëtar Anti-Doping pas rezultatit negativ të analizave të kryera më 20 gusht 2023. Klubi rezervon të drejtën të vlerësojë hapat e mëtejshëm proceduriale”, shkruan Juventus.

Related posts

E PABESUESHME/ Mourinho nuk ndalet, mesazh INJORUES për kapitenin e Man United

Isa.Autor

KORONAVIRUSI/ Napoli i urdhëron lojtarët të mos largohen nga qyteti, ja arsyeja

Delo.autor

SHANSI I FUNDIT PËR TË “RINDEZUR” SHPRESËN/ Ja çfarë mund të bëj klubi i Skënderbeut

Delo.autor

Leave a Comment