Futboll Sport

SPEKTAKLI KUQEZI NË NOTA/ Hysaj-Gjimshiti më të vlerësuarit, zhgënjen dyshja Cikalleshi-Uzuni

Spektakli kuqezi i konvertuar në nota na jep një tjetër tablo. Pa diskutim, çdo tifoz do të kujtojë gjatë golin e Jasir Asanit, një perlë e vërtetë, por mëngjarashi nuk ishte lojtari më i mirë i ndeshjes, sipas “Sofascor”: Asani vlerësohet me notën 6,7. Dy lojtarët më të vlerësuar të ndeshjes rezultojnë Berat Gjimshiti dhe Elseid Hysaj, nota 7,5. Pas disa ndeshjeve me koeficient të ulët, Hysaj rikthehet të luajë një ndeshje në nivele të lartë.

Notat Shqiperia

Jo vetëm Gjimshiti, me një notë të lartë u vlerësua edhe qendërmbrojtësi tjetër Ardrian Ismajli, nota 7,3. Së bashku me Gjimshitin, dy qendrat kuqezi zhdukën Robert Lewandowksi-n. Dyshja e mesfushës, Ramadani-Asllani u vlerësuan me notë të lartë, 7 dhe 7,1, ndërsa një ndeshje jo në ritmin e zakonshëm zhvilloi Nedim Bajrami, i vlerësuar me notën 6.8. Dy lojtarët më pak të vlerësuar ishin Sokol Cikalleshi dhe Myrto Uzuni, 6,7 dhe 6,5 për sulmuesin e Granada-s.

Related posts

“DEMAT” ULIN ME KËMBË NË TOKË KUKËSIN/ Trajneri Gjoka: Për ne është të zbresim në fushë dhe të marrim…

Delo.autor

Rezultati dhe statistikat pas pjesës së parë Malaga – Barcelona

Q.Autor

MADHËSHTOR/ Flamurtari shpallet kampion i Shqipërisë në basketboll për femra

Delo.autor

Leave a Comment