Futboll Sport

BLANC U SHKARKUA NGA LYON/ Gattuso mund të jetë pasuesi i francezit

Një ditë më parë, Lyon njoftoi shkarkimin e Laurent Blanc nga posti i trajnerit. Shkak u bënë rezultatet negative të teknikut francez. Pas katër ndeshjes në kampionatin francez, Lyon renditet në vendin e fundit të tabelës.

Kështu, mediat franceze tashmë kanë filluar të flasin për pasuesin e tij, konkretisht “L’Equipe” pasi shkruan se Gattuso mendohet të jetë pasuesi i stolit.

Trajneri itlalian cilësohet si i duhuri pasi ka karakterin “vullkanik”.

Related posts

E BUJSHME/ Real Madridi duhet të nënshkruajë me Hazard dhe jo Neymar

Delo.autor

“PO PUNOJ SHUMË DHE…”/ Spinazzola është duke shkruar një libër për “Euro 2020”

Delo.autor

AVENTURA E TIJ DREJT FUNDIT/ Arsenal bën dalje Ozil, edhe pse e paguan 350.000 paund në javë

Delo.autor

Leave a Comment