Futboll Sport

“ZOT MOS LEJO TË NA BJERË SHQIPËRIA”/ Presidenti i Federatës Serbe dëshiron të shmangë kuqezinjtë

Në Serbi nuk duan një sfidë me Shqipërinë (Euro 2024). Të paktën kështu është shprehur, presidenti i Federatës Serbe të Futbollit, Dragan Dzajiç, në një intervistë të dhënë.

“Cilido që e përcakton shorti do të jetë kundërshtar i vështirë. Nuk mund të them tani që vetëm të mos e kemi Gjermaninë, Spanjën apo Francën. Janë të vështirë, gjithashtu edhe Rumania, Zot mos lejo që të na bie Shqipëria. Të gjitha mund të na shkaktojnë probleme” – tha ai.

Serbia është në vazon e katërt dhe përballja me Shqipërinë është mëse e mundshme, duke patur parasysh që kuqezinjtë janë në vazon e dytë. Ndoshta një tekë e goglave mund të sjellë një sfidë të tillë, e cila gjithmonë i ka kaluar kufinjtë e futbollit. Shorti i Euro 2024 do të hidhet me datën 2 dhjetor, në orët e pasdites. Të gjithë “kryqëzojmë gishtat” që fati të jetë me ne, duke na rezervuar kundërshtarë të kalueshëm.

Related posts

Bayern jep dritë jeshile për largimin e Boateng!

Sadik.Autor

SHKARKIMI/ 3 TROFE në 144 NDESHJE, ja çfarë lë pas MOURINHO te Man. United

Isa.Autor

E BUJSHME NGA ARABIA SUDITE: Messi do të luajë në Arabi, marrëveshja ka përfunduar

F.autor

Leave a Comment