Futboll Sport

PRESIDENTI AGIM ADEMI JEP LAJMIN: Kosova me trajner gjerman

Kosova është pa trajner që pas largimit të Primoz Gliha. “Dardanët” kanë marrë kohën e duhur për gjetjen e teknikut të ri dhe duket se tashmë ka të reja. Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka bërë me dije se në pankinë do të ulet një trajner gjerman.

“Çështja e trajnerit të Kosovës është punë e kryer. Zyrtarizimi do të ndodhë gjatë ditëve në vijim, gjersa mund të theksojë se ai do të jetë gjerman”, tha Agim Ademi për ‘Kanal10’.

Kosova zhvilloi një fazë kualifikuesesh të Euro 2024 nën nivelin e duhur, duke zhgënjyer tifozët. Synimi për të ardhmen është kualifikimi në një kompeticion madhor.

Related posts

Pas spekulimeve të trasferimit/ Bayern Munich s’është i interesuar për Bailey

Sadik.Autor

BEFASUESE/ Ndërhyrje horror në Kolumbi, lojtari është për karton të “zi” (VIDEO)

Delo.autor

BARCELONA-CELTA VIGO/ “Katalanasit” mbesin në garën për titull, kërkojnë me çdo kusht fitoren (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment