Futboll Sport

LAJM I MIRË PËR ROMËN/ De Rossi “përqafon” sulmuesin, rikthim i rëndësishëm

Roma vijon e prillit në kuadër të ndeshjeve kundër Lecces, cila do të luhet të hënën më 1 në orën 18:00 në Via Mare. Lajm i mirë për trajnerin De Rossi është rikthimi i Paulo Dybala, me sulmuesin argjentinas që është bashkuar me pjesën tjetër të grupit.

Dybala është në stol në ndeshjen e Europa League ndaj Brighton në Angli, ndërsa për shkak të dëmtimit s’u grumbullua në takimin shtëpiak të fituar 1-0 ndaj Sassuolos së Bajramit të Kumbullës. Sa i takon lojtarëve të tjerë, stërvitje në mënyrë të diferencuar për Leonardo Spinazzola, Rasmus Kristensen dhe Sardar A. Roma synon një vend që dërgon në Champions.

Related posts

RRËFEN HISTORINË E PABESUESHME ME MARADONËN/ Matthaus: Katër italianë dhe një valixhe para më prisnin…

Delo.autor

LËSHON DEKLARATËN E BUJSHME/ Gareth Bale s’i ka kaluar problemet te Reali: Nuk po luaj i lumtur…

Delo.autor

BRAZILI I SË ARDHMES/ Vendi i bekuar për Realin e Madrid, ja sa vlen në total e gjithë kombëtarja “seleçao”

Delo.autor

Leave a Comment