Futboll Sport

NJË DËMTIM E LA JASHTË NDESHJEVE TË KOMBËTARES/ Granada tregon situatën e Myrto Uzunit

Myrto Uzuni humbi ndeshjet miqësore të kombëtares, për shkak të një dëmtimi. Klubi i Granadas, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka treguar për situatën e sulmuesit të Shqipërisë.

“Analizat mjekësore të kryera ndaj sulmuesit Myrto Uzuni konfirmojnë se ai vuan nga një dëmtim në tendinën e Akilit, në këmbën e majtë. Rikthimi i tij në fushën e lojës varet edhe nga evolimi i dëmtimit të tij” – Shkruan klubi.

Uzuni ka luajtur 28 ndeshje në këtë sezon të kampionatit spanjoll, ku ka realizuar 9 gola dhe ka dhuruar 1 asist. Për të, ky është edicioni i tij i 3-të te Granada. Më parë, ai ka mbajtur veshur fanellën e Ferencvaros.

Related posts

ÇFARË NDODHI? Kërcënohen në mes të Botërorit futbollistët e kombëtares së njohur: Do ju torturojmë familjen nëse…

F.autor

LIVE/ Liverpool-Barcelona, Wijnaldum thellon shifrat për “Të Kuqtë”

Delo.autor

RENDITJA/ Skënderbeu merr kreun i vetëm, tre ekipe e ndjekin. Luftëtari “zhytet” i fundit

Isa.Autor

Leave a Comment