Futboll Sport

E ARDHMJA E JOAO FELIX/ Komplikohet situata Atletico Madrid-Barcelona

Pasi filloi në huazim pa të drejtëje nga Atletico Madrid verën e kaluar, Joao Felix dëshiron të qëndrojë te Barcelona sezonin e ardhshëm. Për momentin nuk është arritur një mes dy klubeve spanjolle dhe sulmuesi portugez ende nuk është në të ardhmen e tij.

“A do të jetë e vështirë të qëndrosh te Barça sezonin e ardhshëm? Do të shohim,” tha portugezi gjatë një interviste të fundit, në të cilën ai megjithatë nuk ka asgjë për të ardhmen e tij. “Sa i përket presidentit të Atleticos, Enrique Cerezo, unë mendoj se ai do të bëj gjithçka të lehtë, sepse ai është një njeri madhështor dhe respektoj shumë. Ai ka qenë gjithmonë shumë i mirë me mua, me nënën time dhe me gjithë familjen time”, – tha Joao Felix.

Los Colchoneros do të sulmojë kundër dëshirave të tij, por presin të arkëtojnë të marrin 60 milionë eurosh verën e tyre, ndërsa Barça për momentin ofron vetëm një huazim të ri me të drejtën e blerjes prej 30 milionë euro. Në këto kushte, marrëveshja është vërtet e ndërlikuar, hendeku midis ofertës dhe kërkesës duket i pakalueshëm për momentin.

Related posts

ZYRTARE/ Lë Hungarinë për Gjermaninë, ish-mbrojtësi i Shkëndijës transferohet tek klubi…

Delo.autor

EUROPA LEAGUE/ Prishtinës nuk i mjaftojnë 90 minuta, shtesat vendosin për fituesin

Isa.Autor

Pippo Inzaghi: “Vëllai im është perfekt për kombëtaren e Italisë”

Sadik.Autor

Leave a Comment