Futboll Sport

PREMTON SHUMËN PËR TË ARDHMEN/ Talenti nga Saranda firmos me Akademinë e Manchester Cityt

Shqipëria ka mjaft talente në futboll dhe ai është njëri prej tyre. 12-vjeçari nga Saranda, Bruno Qëndro ka firmosur me Manchester Cityn në Angli dhe do të jetë pjesë e Akademisë së këtij klubi. Sa i takon marrëveshjes, bëhet fjalë për një kontratë 4-vjeçare.

I kualifikuar nga 14 të përzgjedhurit për cilësi sportive, Qëndro premton shumë për të ardhmen. Të gjithë duhet të mbajmë mend emrin e tij, pasi një ditë mund të dëgjojmë për të në arenën ndërkombëtare. Talentin e pret një punë e madhe  te Akademia e “Qytetarëve”, për shkak  të konkurrencës.

 

436547454 10225970327737614 1121946727874992953 N
436426150 10225970327857617 2629635143034942394 N

Related posts

INTERI PËRGATIT RINOVIMIN/ Por Lautaro Martinez ka 2 kërkesa të rëndësishme për klubin

Delo.autor

KA BEFASI/ FOTO/ “AS” publikon formacionin më të mirë gjatë dekadës së fundit

F.autor

EURO 2020/ Kombëtarja mposhtet me “POKER” nga kampionët e botës

Delo.autor

Leave a Comment