Futboll Sport

FITORE ME 5 GOLA NË TRANSFERTË/ Dy futbollistë kuqezi shpallen kampionë në javën e parafundit dhe sigurojnë Champions

Qazim Laçi dhe Indrit Tuci nuk mund të festojnë të titulluar kampion në Republikën Çeke, Dy lojtarët shqiptarë, pjesë e Spartës së Pragës, kanë hapur shampanjën pas ndeshjeve të sotme, teksa skuadra e tire siguroi matematikisht diferencën që është përgjegjëse për titullin në javën. e parafundit.

Sparta mundi me shifrat 5-0 Mllada Boleslav në transfertë dhe me 4 pikë diferencë ndaj Slavias të vendit të dytë, të sigurtë matematikisht trofeun e radhës në futbollin çek. Laçi ishte si titullar për skuadrën e Spartës në këtë ndeshje, teksa Tuci qëndroi në stol gjatë sfidës që u mbyll me titullin dhe sigurinë se në verë do të luanin përsëri në Ligën e Kampioneve, ku e nisin nga turi i dytë eliminator. Laçi ka titullar fiks ne këtë edicion ku ka luajtur 27 ndeshje në kampionat, duke shënuar 1 gola e dhënë 7 asiste. Ndërsa Tuci, i cili iu bashkua ekipit në merkaton e dimrit, ka luajtur 9 ndeshje në kampionatin me fanellën e ekipit.

Related posts

EKLENT KAÇI NDERON SHQIPËRINË/ Sërish kampion bote në bilardo

F.autor

ZYRTARE/ Përforcim në sulm për Partizanin, të kuqtë firmosin me ëndrrën e vjetër të Tiranës

F.autor

“EURO 2020″/ Nuk di të ndalet, ylli Schick ndëshkon Danimarkën dhe arrin Ronaldon (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment