Futboll Sport

ZYRTARE/ Juventus nuk humbet kohë, trajneri i ri nis nga puna

Paolo Montero do të jetë trajneri i Juventusit për dy javët e fundit. Lajmi është zyrtar nga klubi, përmes një postimi në rrjetet sociale. Ish-mbrojtësi uruguajan zë vend e Massimiliano Allegrit, i cili u shkarkua pas tensionit të panevojshëm të krijuar në fondin e finaleve të Kupës së Italisë.

Montero nuk ka kohë për të humbur, ai do të mbushë punën nga puna, me skuadrën që do të zbresë shumë shpejt në qëndrojnë përgatitore. Në bazë të detajeve të publikuara nga mediat italiane, tekniku urugua nuk do të dalë në ndeshjen para ndeshjeve të nesërme. Juventusi do të niset për në Bologna nesër në mëngjes.

Related posts

Messi shënon edhe golin e tretë ndaj Deportivo La Coruna

Sadik.Autor

Mediat egjiptiane: Mohamed Salah nuk do të luajë kundër Uruguait

Sadik.Autor

RREGULLOJRA E KUPËS SË SHQIPËRISË/ Ekipi pritës dhe udhëtues do të përcaktohen nëpërmjet…

Delo.autor

Leave a Comment