LIVE/ Po luhet ndeshja Crystal-Manchester City. Mbyllet pjesa e parë

Manchester City ka arritur të kalojë në epërsi në pjesën e parë të sfidës me rezultatin 2:0 në ndeshjen kundër Crystal Palace, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin Selhurst Park, në kuadër të javë së nëntë të sezonit të ri të Premierligës.

Në minutën e 39-të të ndeshjes, Gabriel Jesus e zhbllokoi rezultatin, duke e kaluar në epërsi skuadrën e Pep Guardiolës.

Vetëm disa momente më vonë, për Manchester Cityn shënoi edhe Bernardo Silva, pas një super pasimi nga Raheem Sterling.

LIVE/ Crystal Palace – Manchester City 0-2

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 41/ Manchester City dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Bernardo Silva.

MINUTA 39/ Manchester City kalon në avantazh me golin e  shënuar nga Gabriel Jesus.