Futboll La Liga

EL CLASICO/ Ja cilat janë fjalët e Ronaldos para ndeshjes së madhe

Lojtarët e Real Madridit janë gati për “El Clasicon” e së shtunës.

Real Madridi do të presë Barcelonën në “Santiago Bernabeu” të shtunën nga ora 13:00 dhe duket se lojtarët e Los Blancos janë gati për “El Clasicon” e parë të këtij sezoni.

Këto janë fjalët e Cristiano Ronaldos përmes një postimi në “Instagram”, ku është fotografuar i gjithë ekipi i Zinedine Zidane, duke konfirmuar atmosferën e mirë në skuadër para “El Clasicos”.

“Jemi gati”, janë fjalët e portugezit që ka shkruar në rrjetet sociale, sinjal i mirë ky edhe për tifozët e Los Blancos, pasi portugezi ka kryer vetëm një seancë stërvitore me ekipin këtë javë, përpara El Clasicos, dhe raportohej se mund të mos jetë në më të mirën tij.

Por, ai është gati madje edhe Zinedine Zidane ka thënë se “Cristiano Ronaldo është 100 për qind gati për Barcelonën” dhe pritet një ndeshje e zjarrtë në Bernabeu, aty ku para pak muajsh Reali fitoi 2:0 në kuadër të Copa del Rey, pak ditë pas triumfit 3:1 në “Camp Nou”.

Related posts

KA EDHE KËSHTU/ Uniformat më të çuditshme që keni parë ndonjëherë (FOTO)

Isa.Autor

TIRANA-TEUTA/ Trajneri Ego me “artileri” të rëndë në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTATE)

Delo.autor

NUK BËN PJESË NË PLANET E ZIDANE/ James larg Madridit, katër klubet angleze nisin garën

Delo.autor

Leave a Comment