Futboll Sport

“Lojtari më i mirë i vitit”/ MESSI jashtë listës, ja 3 kandidatët zyrtarë të UEFA-s (FOTO)

UEFA ka publikuar listën me 3 kandidatët për çmimin “Lojtari më i Mirë i Vitit” për sezonin që lamë pas 2017/18.

Ndoshta nuk do ta besoni por Lionel Messi ka përfunduar jashtë kësaj gare që ka vetëm 3 protagonistë: Luka Modric (Kroaci – Real Madrid), Cristiano Ronaldo (Portugali – Real Madrid, tani Juventus), Mohamed Salah (Egjipt – Liverpool).

Lista e ngushtë prej tre futbollistëve u përzgjodh nga një juri e përbërë nga 80 trajnerë të klubeve që morën pjesë në fazën e grupeve të edicionit 2017/18 të Ligës së kampionëve dhe Evropa Ligës, bashkë me 55 gazetarë të përzgjedhur nga Sports Media grup (ESM), që përfaqësojnë secilin anëtarë të UEFA-s.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve do të mbahet të hënën më 30 gusht në Monaco, gjatë hedhjes së shortit për fazën grupore të Ligës së Kampionëve.

 

Related posts

MANCHESTER CITY-LEICESTER/ Guardiola me mungesa, objektivi i Barcelonës nis titullar (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

“ORGANIKA NË EKIP ËSHTË E PLOTËSUAR”/ Rrëfen trajneri Egbo: Isha i vetmi me ngjyrë, por…

Delo.autor

Roberto Martinez: Blerjen më të mirë në botë e ka bërë Dortmundi

Isa.Autor

Leave a Comment