Basketball Të tjera

Houston kërcënon Warriors në Perëndim, fitojnë Dallas e Atlanta

Houston ka fituar 99-90 ndaj Miami në ndeshjen e radhës në NBA, një përballje që ka qenë mjaft emocionuese dhe me rivalitet, vendosur në sekondat e fundit në favor të ekipit teksan.

Harden me 28 pikë ishte shënuesi më i mirë për Houston, duke i bërë të pavlefshme 22 pikët e 13 rebaund të Whiteside për miqtë. Pas dy kohëve shtesë fiton New Orleans, që mundi 132-128 Chicago, një ndeshje spektakolare dhe me rivalitet.

Cousins realizoi 44 pikë, 24 rebaund e 10 asist, duke zhvilluar një ndeshje fantastike, mbështetur edhe nga Davis me 34 pikë. Në fund fiton edhe Memphis, që doli fitues nga përballja me Philadelphia me shifrat 105-101. Të dyja ekipet e kërkuan fitoren, por në fund ajo i buzëqeshi skuadrës vendase, Marc Gasol me 19 pikë (45 pikë erdhën nga lojtarët e stolit).

Nga ndeshja Oklahoma-Sacramento

Minnesota fitoi 126-118 në fushën e Clippers, ndeshje shumë e bukur dhe me rivalitet, ku të dyja skuadrat dueluan fort për fitoren. Edhe pse Griffin realizoi 36 pikë 12 rebaund e 12 asist, ato mbetën për statistikë, ndërsa për Minnesotën u dalluan Wiggins me 40 pikë e Teague me 30. Atlanta mposhti 104-90 ndaj Utah Jazz, me Schroder që realizoi 20 pikë, duke qenë më i miri në parket. Në sekondat e fundit triumfon edhe Denver, që mposhti 104-101 Portland, ndeshje e hapur deri në fund. Murray me 38 pikë bëri diferencën në parket për vendasit, duke i bërë të pavlefshme 25 pikët e Lillard për miqtë. Fiton edhe Charlotte, që mundi 112-107 Sacramento, ndeshje ku u dallua Walker me 26 pikë, ndërsa Milwaukee fitoi 109-105 ndaj Phoenix falë 67 pikëve të dyshes Middleton-Brogdon.

Nga ndeshja Dallas – Utah Jazz

REZULTATET E SOTME

Charlotte – Sacramento, 112-107

Atlanta – Utah Jazz, 104-90

Houston – Miami, 99-90

Memphis – Philadelphia, 105-101

Milwaukee – Phoenix, 109-105

New Orleans – Chicago, 132-128

Dallas – Washington, 98-75

Denver – Portland, 104-101

Clippers – Minnesota, 118-126

Related posts

Moto GP i shpall luftë Formula 1: Ne nuk i heqim vajzat seksi

Q.Autor

Në futboll është “VAR”, në boks do të mund të përdoret “BAR”

Q.Autor

Qerimaj konfirmon lajmin e shumëpritur: Federata e Peshëngritjes më dha medaljen

Isa.Autor

Leave a Comment