Futboll

Klinsmann: Milano duhet të rikthehet si kryeqytet i futbollit

Ish-sulmuesi i Interit, Jurgen Klinsmann, thotë se qyteti i Milanos duhet të kthehet sërish në kryeqytet të futbollit.

Sipas Klinsmann, periudha e tij te Interi do të mbetet një nga periudhat më të ndritshme në karrierë.

“Unë gjithmonë i shikoj ndeshjet e Interit në televizor. Lidhja që tifozët e Interit kanë me ekipin është e thellë dhe kërkuese”.

“Interi im ishte ekip i veçantë sepse secili prej nesh kishim respekt të madh për njëri-tjetrin”.

“Kurrë nuk do t’i harroj darkat në shtëpinë e presidentit Ernesto Pellegrini”.

“Ai ishte president i mrekullueshëm për mua, më ka mësuar shumë. Qyteti i Milanos duhet të kthehet sërish në kryeqytetin e futbollit”.

“Mbi të gjitha, Milano duhet sërish t’i ketë dy ekipet e veta ndër më të mirat në botë”, u shpreh Klinsmann.

Për tri vjet te Interi Klinsmann ka shënuar 40 gola dhe Nerazzurët fituan UEFA Cup, që sot është Liga e Evropës.

 

Related posts

Tifozët e Liverpool me “banderolë” kundër UEFA-s

Sadik.Autor

“EURO 2020″/ Uells dhe Zvicra ndajnë pikët në “Baku Olympic”

Delo.autor

E PAZAKONTË NË AFRIKËN LINDORE/ Arratisen 7 lojtarë të kombëtares, kërkojnë azil politik në…

Delo.autor

Leave a Comment