Futboll Premier League

Manchester City “blindon” yllin e saj, nënshkruan dhe për pesë vjet

Mesfushori me tipare sulmuese i Manchester Cityt, Kevin de Bryne ka nënshkruar një kontratë të re 5 vjeçare deri ne 2023.

Belgu ka qenë një ka pikat kryesore në suksesin e këtij viti të Manchester Cityt në Premier League.

“Eshe siç e kam shprehur dhe më parë qëllimi im është që të qendroj dhe te jem pjesë e Cityt”, u shpreh De Bryne.

Related posts

“BERNABEU” VËRSHËLLEU GARETH BALE/ Zidane reagon pas fitores: Nuk e kuptoj pse tifozët…

Delo.autor

PAS VENDIMIT TË RËNDË NGA CAS/ Ja çfarë pritet të ndodhë me Skënderbeun

Delo.autor

SPEKTAKOLAR ME ZVICRËN/ Xhaka shënon një “perlë” me këmbën e keqe (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment