Futboll Seria A

Milani zotëron yjet e së ardhmes, Europa në këmbë lum ofertash për yjet e saj, i rradhës është… (FOTO)

Sipas raporteve më të fundit nga Sky Sport, AC Milan janë të vendosur të ofrojnë Alessio Romagnoli një kontratë të re të shpejtë për të shmangur interesin nga disa prej klubeve më të mëdha të Evropës.

Në të vërtetë, Rossonerët hodhën poshtë një ofertë me vlerë rreth 40 milionë euro nga Blutë në verën e vitit 2016, duke besuar se ish futbollisti i -Romës mund të vazhdojë të bëhet një nga mbrojtësit më të mirë në botë.

Në javët e fundit, 23-vjeçari ka shkëlqyer krahas Leonardo Bonucci që është shumë me përvojë.

Related posts

Djali i legjendës së Barcelonës: Kush jam unë t’i them jo Real Madridit?

Q.Autor

LIVE/ KUKËSI-FLAMURTARI: Verilindorët për të ruajtur ecurinë pozitive, vlonjatët të etur për pikë

Isa.Autor

Sfidë totale mes Inter dhe Atletico, talenti argjentinas i thotë “po” zikaltërve pasi nënshkruan me madrilenët

Q.Autor

Leave a Comment