International Të tjera

Olimpiada, preken nga virusi edhe dy sportistë zviceranë

Ka shkuar në 200 numri i personave të prekur nga virusi “norovirus”, që ka goditur që në ditët e para pjesëmarrësit në Lojërat Olimpike “Pyengchang 2018”. Por këtë herë, të prekur nga virusi janë edhe dy sportistë zviceravë të disiplinës “freestyle”, të cilët kanë patur simptomat e të vjellave, diarre dhe temperaturë. Dy sportistët janë izoluar, ndërkohë që nuk ka patur asnjë problem për pjesën tjetër të delegacionit zviceran që ndodhet në Olimpiadë.

Dy sportistët zviceranë, emrat e të cilëve nuk janë bërë me dije, janë izoluar në dhoma të veçanta në mjedisin spitalor të Fshatit Olimpik dhe i janë nënshtruar kujdesit mjekësor, pa patur asnjë kontakt me persona të tjerë. Kjo është hera e parë gjatë kësaj Olimpiade që preken nga virusi, aspak i dëmshëm për shendetin, dy sportistë, pasi deri më tani “viktima” kanë qenë punonjës sigurie dhe të mirëmbajtjes. Shefi i delegacionit zviceran tha se skuadra vijon normalisht stërvitjen dhe garat.

Related posts

KAMPIONIA E PATHYESHME/ Majlinda Kelmendi fiton medalje ari edhe në grand slam të Duseldorf

Delo.autor

Djokovic rikthehet në fushë në maj, eviton turnetë Masters të Amerikës

Q.Autor

Surpriza Williams, refuzon Kubica, ja kë zgjedh si pilotin e dytë

Q.Autor

Leave a Comment