Futboll International

Trajneri i Brazilit çudit të gjithë, zbulon listën e Botërorit 2018

Trajneri i kombëtares braziliane Tite, gjatë një interviste dhënë UOL Esporte, zbuloi se e kishte vendosur tashmë se kë do grumbullonte për eventin më të madh të futbollit në botë, World Cup 2018. Në fakt, 15 lojtarë janë 100% të sigurtë që do të grumbullohen dhe këta janë: Alisson, Daniel Alves, Thiago Silva, Marquinhos, Miranda, Marcelo, Casemiro, Fernandinho, Renato Augusto, Willian, Paulinho, Coutinho, Neymar, Gabriel Jesus dhe Roberto Firmino.

Brazili është favoriti kryesor për të fituar trofeun, pas dështimit në botërorin e kaluar.

Related posts

MILAN-LAZIO/ Mbyllet pjesa e parë, por shihni këto statistika të ‘çmendura’ (FOTO)

Q.Autor

“ELEMINON” JUVENTUSIN/ Buffon: Dua të festoj si i çmendur, do të doja të isha….

Delo.autor

SUPERKUPA E EUROPËS/ Real Madrid – Atletiko Madrid, shënohet gol i “çmendur” (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment