Futboll La Liga

Zidane: Ronaldo? Është më i motivuar se kurrë më parë!

Edhe pse një shifër prej 20 golave në total kur ka kaluar vetëm gjysma e sezonit aktual nuk është aspak e keqe, për Cristiano Ronaldon natyrisht është një rënie në numrin e tij të zakonshëm të golave, gjë që ka bërë që ai të kritikohet.
Megjithatë, Zinedine Zidane beson se kjo vetëm sa do ta bëjë numrin 7 të Real Madridit më të përkushtuar për të dëshmuar se ende është lojtar elitar, transmeton Express.

“Mbase për shkak të kësaj [mungesës së golave], ai është më i motivuar më shumë se kurrë më parë dhe i etur për të treguar se çfarë mund të bëjë”, ka thënë trajneri i Real Madridit sot gjatë një konference për media.

“Ai gjithmonë e ka dëshmuar veten dhe është treguar në ndeshjet e mëdha”, ka shtuar ai.

Related posts

Transferimi i dështuar i Arsenalit, tifozët londinezë votojnë për Xhakën

Isa.Autor

Skadon klauzola e Hysajt/ Skuadra që e dëshiron shërbimet e shkodranit duhet të bindë Napolin

Isa.Autor

ÇMENDURIA E MERKATOS/ Everton paguan 60 milionë euro për brazilianin e Watford…

Isa.Autor

Leave a Comment