Futboll Premier League

Liverpool triumfon me shumë vështirësi ndaj Crystal Palacën

Liverpooli e ka mposhtur me shumë vështirësi Crystal Palacën, duke triumfuar në fund 2-1.

Liverpooli ka marrë pikët e plota në udhëtim kundër Crystal Palace, ku djelmoshat e Jurgen Klopp triumfuan 2-1.

Vendasit i befasuan mysafirët në minutën e 13’të, Luka Milivojevic shënoi për 1-0.

Por, Liverpooli e nisi më mirë ndeshjen në pjesën e dytë ku përmbysi gjithçka. Fillimisht Sadio Mane shënoi për 1-1 në minutën e 49’ kurse pikët e plota Liverpoolit ia siguroi i mrekullueshmi, Mohamed Salah, që shënoi për 2-1 në minutën e 84’.

Pas kësaj fitore, Liverpooli ka shkuar në kuotën e 66 pikëve, gjendet në pozitën e tretë.

Related posts

Neymar, futbollisti më i mirë në Francë për sezonin 2017/18

Sadik.Autor

SPIKATI NË KATEGORINË SUPERIORE/ Gjilani i Mezanit pranë akordit me mbrojtësin 31-vjeçar

Delo.autor

OLYMPIACOS-BAYERN MUNICH/ Sulmuesi El Arabi mposht Neuer dhe zhbllokon sfidën (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment